Velký test briket na uzení Bradley Smoker

Uzení je tradiční a oblíbená metoda přípravy jídla, která dodává pokrmům jedinečnou a nezaměnitelnou kouřovou chuť. Ať už jde o uzené maso, ryby nebo sýry, správný výběr briket na uzení Bradley Smoker je klíčový pro dosažení dokonalého výsledku. Udící brikety nejenže ovlivňují chuť a aroma uzeného jídla, ale také dobu a kvalitu procesu uzení. V dnešním článku se zaměříme na hodnocení různých příchutí udících briket od renomovaného kanadského výrobce udíren Bradley.

Bradley je známý svými kvalitními produkty pro uzení, a proto jsme se rozhodli podrobně prozkoumat, jaké příchutě nabízí a jak ovlivňují výsledný produkt. Připravte se a objevte, která příchuť bude vaším favoritem!

test briket na uzení Bradley Smoker

Brikety mají průměr 5,5 cm a jsou speciálně navrženy tak, aby při spalování poskytovaly konzistentní a čistý kouř, což je ideální pro uzení různých druhů masa, ryb a nejen toho. Jsou vyrobeny z různých druhů dřeva, jako jsou jablko, hickory, javor a další, kdy každý z nich poskytuje jedinečný aroma profil. Podavač briket u elektrických udíren Bradley je koncipován tak, aby posunoval brikety jednu za druhou v automatickém posunovacím mechanismu (co cca 20 minut jedna briketa) k topné spirále, která brikety rozdýmí. To zajišťuje nepřetržité uzení po dlouhou dobu bez potřeby neustálého dohledu.test briket na uzení Bradley Smoker

Udící brikety Bradley Smoker Olše 

Dřevo: olše

Charakteristika olšového dřeva: olše je listnaté dřevo, které je tradičně využíváno pro uzení v mnoha kulturách, zejména v severní Evropě a Severní Americe. Má několik unikátních vlastností, které ho činí ideálním pro uzení:

 1. Jemná a mírná vůně: olše produkuje jemný kouř, což znamená, že nepřehluší chuť uzeného jídla, ale spíše ji doplní.
 2. Všestrannost: brikety na uzení Bradley Smoker Olše jsou díky své jemné vůni ideální pro uzení zejména ryb. Je to tradiční dřevo používané pro uzení lososa v severních oblastech.
 3. Stálost hoření: olše hoří poměrně rovnoměrně, což zajišťuje konzistentní teplotu a kouř během uzení.

Vůně a chuť výsledného produktu: uzené produkty s olšovým dřevem mají jemnou, mírně sladkou a čistou chuť. Uzený losos, který byl uzený na olšovém dřevu, je zvláště ceněn pro svou jemnou a nezaměnitelnou chuť.

test briket na uzení Bradley Smoker

Udící brikety Bradley Smoker Jabloň 

Dřevo: jabloň

Charakteristika jabloňového dřeva: jabloňové dřevo je oblíbeným výběrem pro mnoho milovníků uzení díky svým jedinečným aromatickým vlastnostem. Zde je několik důvodů, proč je jabloň ideální pro uzení:

 1. Ovocná a sladká vůně: jabloňové dřevo produkuje středně silný kouř s výraznou ovocnou a sladkou vůní, což přidává jemnou chuť k uzeným pokrmům.
 2. Všestrannost: brikety na uzení Bradley Smoker Jabloň jsou díky své jemné a ovocné chuti vhodné pro různé druhy masa, včetně drůbeže, vepřového a hovězího.
 3. Mírný kouř: na rozdíl od některých těžších dřevin, jabloňové dřevo produkuje méně intenzivní kouř, což znamená, že nepřehluší chuť uzeného jídla.

Vůně a chuť výsledného produktu: uzené produkty s jabloňovým dřevem mají jemnou, ovocnou a mírně sladkou chuť s nádechem jablek. Tato chuť je ideální pro jídla, která by měla mít jemnější a svěží chuť. Uzená drůbež a vepřové maso, které bylo uzeno na jabloňovém dřevu, jsou často chváleny pro svou bohatou a ovocnou chuť.

test briket na uzení Bradley Smoker

Udící brikety Bradley Smoker Hickory 

Dřevo: hickory neboli ořešák

Charakteristika hickory dřeva: hickory je jedním z nejpopulárnějších dřevin používaných pro uzení, zejména v Severní Americe. Má několik charakteristik, které ho činí oblíbeným mezi milovníky uzení:

 1. Silná a robustní vůně: hickory produkuje silný a výrazný kouř, který dodává uzeným pokrmům bohatou a hlubokou chuť.
 2. Ideální pro červená masa: brikety na uzení Bradley Smoker Hickory jsou díky své silné vůni obzvláště vhodné pro hovězí maso, vepřové maso a divočinu.
 3. Dlouhá doba hoření: hickory dřevo hoří pomalu a rovnoměrně, což zajišťuje konzistentní teplotu a kouř během uzení.

Vůně a chuť výsledného produktu: uzené produkty s hickory dřevem mají silnou, bohatou a kořeněnou chuť s nádechem ořechů. Tato výrazná chuť je ideální pro jídla, která by měla mít hlubokou a robustní chuť, jako je například trhané maso nebo uzená žebírka.

test briket na uzení Bradley Smoker

Udící brikety Bradley Smoker Třešeň

Dřevo: třešeň

Charakteristika třešňového dřeva: třešňové dřevo je oblíbeným výběrem pro uzení díky své jemné a ovocné vůni. Zde je několik důvodů, proč je třešeň ideální pro uzení:

 1. Ovocná a jemná vůně: třešňové dřevo produkuje jemný kouř s výraznou ovocnou vůní, což dodává uzeným pokrmům jemnou a sladkou chuť. 
 2. Všestrannost: brikety na uzení Bradley Smoker Třešeň jsou díky své jemné a ovocné chuti vhodné pro různé druhy masa, včetně drůbeže, vepřového a hovězího. 
 3. Mírný kouř: na rozdíl od některých těžších dřevin, třešňové dřevo produkuje méně intenzivní kouř, což znamená, že nepřehluší chuť uzeného jídla, ale spíše ji doplní.

Vůně a chuť výsledného produktu: uzené produkty s třešňovým dřevem mají jemnou, ovocnou a mírně sladkou chuť s nádechem čerstvých třešní. Tato chuť je ideální pro jídla, která by měla mít jemnější a svěží chuť, jako je například uzená drůbež nebo vepřové maso.

test briket na uzení Bradley Smoker

Udící brikety Bradley Smoker Javor

Dřevo: javor

Charakteristika javorového dřeva: javorové dřevo je často využíváno v uzení pro svou univerzálnost a jemnou vůni. Zde je několik důvodů, proč je javor oblíbeným dřevem pro uzení:

 1. Jemná a mírně sladká vůně: javor produkuje jemný kouř s mírně sladkou vůní, což dodává uzeným pokrmům delikátní a čistou chuť.
 2. Všestrannost: udící brikety Bradley Smoker Javor jsou díky své jemné vůni vhodné pro většinu mas, včetně drůbeže, vepřového, hovězího a ryb.
 3. Stálost hoření: javor hoří rovnoměrně, což zajišťuje konzistentní teplotu a kouř během uzení.

Vůně a chuť výsledného produktu: uzené produkty s javorovým dřevem mají jemnou, čistou a mírně sladkou chuť. Tato chuť je ideální pro jídla, která by měla mít jemnou a neagresivní chuť, což z něj činí skvělou volbu pro uzení většiny druhů masa.

test briket na uzení Bradley Smoker

Udící brikety Bradley Smoker Mesquite

Dřevo: mesquite

Charakteristika mesquite dřeva: mesquite je dřevo, které pochází z jihozápadní části USA a je známé svou silnou a výraznou vůní. Je oblíbeným výběrem pro uzení v texaské kuchyni. Zde je několik důvodů, proč je mesquite ideální pro uzení:

 1. Silná a kořeněná vůně: mesquite produkuje silný kouř s výraznou kořeněnou vůní, což dodává uzeným pokrmům hlubokou a robustní chuť.
 2. Ideální pro červená masa: udící brikety Bradley Smoker Mesquite jsou díky své silné vůni obzvláště vhodné pro hovězí maso a divočinu.
 3. Rychlé hoření: mesquite dřevo hoří rychleji než některá jiná dřeva, což může být výhodné pro krátkodobé uzení.

Vůně a chuť výsledného produktu: uzené produkty s mesquite dřevem mají silnou, kořeněnou a robustní chuť. Tato výrazná chuť je ideální pro jídla, která by měla mít hlubokou a výraznou chuť, jako je například uzené hovězí maso nebo steak.

test briket na uzení Bradley Smoker

Udící brikety Bradley Smoker Dub

Dřevo: dub

Charakteristika dubového dřeva: dub je jedním z nejpopulárnějších dřevin používaných pro uzení v mnoha částech světa. Má několik charakteristik, které ho činí oblíbeným mezi milovníky uzení:

 1. Střední až silná vůně: dub produkuje středně silný až silný kouř, což dodává uzeným pokrmům bohatou a hlubokou chuť. 
 2. Všestrannost: udící brikety Bradley Smoker Dub jsou díky své střední vůni vhodné pro většinu mas, včetně hovězího, vepřového, drůbeže a ryb.
 3. Dlouhá doba hoření: dub hoří pomalu a rovnoměrně, což zajišťuje konzistentní teplotu a kouř během uzení.

Vůně a chuť výsledného produktu: uzené produkty s dubovým dřevem mají bohatou, hlubokou a mírně dřevitou chuť. Tato chuť je ideální pro jídla, která by měla mít robustní a výraznou chuť, což z něj činí skvělou volbu pro uzení hovězího masa, vepřového masa a divočiny.

test briket na uzení Bradley Smoker

Udící brikety Bradley Smoker Pacific

Dřevo: směs Pacific (kombinace olše a javoru)

Charakteristika směsi Pacific: směs Pacific kombinuje vlastnosti olšového a javorového dřeva, což vytváří unikátní a vyváženou chuť pro uzení:

 1. Vyvážená vůně: kombinace olše a javoru produkuje středně silný kouř s jemnou a mírně sladkou vůní. Zatímco olše přidává jemnou a čistou chuť, javor přináší mírně sladký nádech.
 2. Všestrannost: udící brikety Bradley Smoker Pacific jsou díky vyvážené kombinaci těchto dvou dřevin vhodné pro širokou škálu mas, včetně drůbeže, vepřového, hovězího a ryb.
 3. Stálost hoření: obě dřeva, olše i javor, hoří rovnoměrně, což zajišťuje konzistentní teplotu a kouř během uzení.

Vůně a chuť výsledného produktu: uzené produkty s dřevem směsi Pacific mají jemnou, čistou a mírně sladkou chuť. Tato kombinace dřevin nabízí vyváženou a komplexní chuť, která je ideální pro různé druhy uzených pokrmů.

test briket na uzení Bradley Smoker

Udící brikety Bradley Smoker Pekan

Dřevo: pekan

Charakteristika pekanového dřeva: pekanové dřevo je blízce příbuzné hickory a je oblíbené v jižních částech USA pro uzení. Má několik charakteristik, které ho činí oblíbeným mezi milovníky uzení:

 1. Střední vůně: pekan produkuje středně silný kouř s jemnou a mírně sladkou vůní, což dodává uzeným pokrmům bohatou a hlubokou chuť, ale s méně intenzitou než hickory.
 2. Všestrannost: udící brikety Bradley Smoker Pekan jsou díky své jemné vůni vhodné pro většinu mas, včetně drůbeže, vepřového a hovězího.
 3. Dlouhá doba hoření: Podobně jako hickory, pekan hoří pomalu a rovnoměrně, což zajišťuje konzistentní teplotu a kouř během uzení.

Vůně a chuť výsledného produktu: Uzené produkty s pekanovým dřevem mají bohatou, hlubokou a mírně sladkou chuť. Tato chuť je ideální pro jídla, která by měla mít robustní, ale ne příliš dominantní chuť, což z něj činí skvělou volbu pro uzení různých druhů masa.

test briket na uzení Bradley Smoker

Udící brikety Bradley Smoker Special Blend

Dřevo: speciální směs (99 % tvrdého dřeva)

Charakteristika briket Bradley Smoker Special Blend: brikety Bradley Smoker Special Blend jsou vyrobeny z čistého dřeva, přičemž 99 % je tvrdého dřeva. Přesná kombinace dřevin není specifikována, používá unikátní směs pro dosažení specifického aroma a vlastností uzení.

 1. Vysoce kvalitní materiál: poskytnou konzistentní a dlouhotrvající hoření.
 2. Všestrannost: udící brikety Bradley Smoker Sperical Blend jsou vhodné pro širokou škálu uzených delikates.
 3. Neznámá, ale pravděpodobně vyvážená vůně: i když přesné složení dřeva není známo, poskytnou vyváženou a příjemnou vůni pro uzení.

Vůně a chuť výsledného produktu: uzené produkty s briketami Bradley Smoker Special Blend mají bohatou a hlubokou chuť, která odráží kvalitu a čistotu použitého dřeva.

test briket na uzení Bradley Smoker

Brikety Bradley Smoker Whiskey Dub

Dřevo: dub (z dubových sudů od whisky)

Charakteristika briket Bradley Smoker Whiskey Dub: brikety na uzení Bradley Smoker Whiskey Dub jsou vyrobeny z dubových sudů, které byly dříve používány k zrání whisky. Toto dřevo nabízí unikátní a bohatou chuť, která je ovlivněna nejen samotným dubem, ale také whisky, která v sudech zrála.

 1. Bohatá a komplexní vůně: dřevo z whisky sudů produkuje kouř s hlubokým a komplexním aroma, které kombinuje charakteristiky dubu s nádechem whisky.
 2. Ideální pro červená masa: díky své bohaté vůni je toto dřevo obzvláště vhodné pro hovězí maso, vepřové maso a divočinu. 
 3. Unikátní chuť: brikety dodávají uzeným pokrmům jedinečnou chuť, která je ovlivněna zbytky whisky v dřevě.

Vůně a chuť výsledného produktu: uzené produkty s briketami Bradley Smoker Whiskey Dub mají hlubokou, bohatou a komplexní chuť. Můžete očekávat nádechy dubu kombinované s jemnými tóny whisky, což vytváří jedinečný a nezapomenutelný zážitek z uzení.

test briket na uzení Bradley Smoker

Brikety Bradley Smoker Šalvěj

Dřevo: směs dřevin s přídavkem šalvěje

Charakteristika briket Bradley Smoker Šalvěj: brikety na uzení Bradley Smoker Šalvěj jsou vyrobeny ze směsi různých dřevin s přídavkem šalvěje. Tato kombinace nabízí unikátní a aromatickou chuť, která je ovlivněna jak charakteristikami dřeva, tak výrazným aroma šalvěje.

 1. Aromatická a bylinková vůně: přidání šalvěje do briket produkuje kouř s výrazným bylinkovým aroma, které dodává uzeným pokrmům svěží a aromatickou chuť.
 2. Všestrannost: díky kombinaci dřeva a šalvěje jsou tyto brikety vhodné pro různé druhy masa, včetně drůbeže, vepřového a ryb.
 3. Unikátní chuť: brikety dodávají uzeným pokrmům kombinaci dřevité a bylinkové chuti, což vytváří jedinečný a zajímavý zážitek z uzení.

Vůně a chuť výsledného produktu: uzené produkty s briketami Bradley Smoker Šalvěj mají svěží, aromatickou a mírně bylinkovou chuť. Můžete očekávat kombinaci dřevité chuti s jemnými tóny šalvěje, což dodává uzeným pokrmům komplexní a vyváženou chuť.

test briket na uzení Bradley Smoker

Udící brikety Bradley Smoker Beer

Dřevo: směs dřevin obohacená o chmelové a citrusové aroma

Charakteristika briket Bradley Smoker Beer: brikety na uzení Bradley Smoker Beer jsou unikátní kombinací dřevin obohacených o chmelové a citrusové aroma. Tato kombinace nabízí jedinečnou a svěží chuť, která je ideální pro ty, kteří hledají něco netradičního v uzení.

 1. Svěží a aromatická vůně: přidání chmelového a citrusového aroma produkuje kouř s výrazným a svěžím charakterem, který dodává uzeným pokrmům jiskřivou a osvěžující chuť. 
 2. Všestrannost: díky kombinaci dřeva a chmelového a citrusového aroma jsou tyto brikety vhodné pro různé druhy masa, včetně drůbeže, vepřového a ryb. 
 3. Unikátní chuť: brikety dodávají uzeným pokrmům kombinaci dřevité chuti s jemnými tóny chmele a citrusů, což vytváří jedinečný a osvěžující zážitek z uzení.

Vůně a chuť výsledného produktu: uzené produkty s briketami Bradley Smoker Beer mají svěží, aromatickou a mírně hořkou chuť. Můžete očekávat kombinaci dřevité chuti s jemnými tóny chmele a svěžími citrusovými nádechy, což dodává uzeným pokrmům komplexní a vyváženou chuť.

test briket na uzení Bradley Smoker

Brikety Bradley Smoker Chilli Kmín

Dřevo: směs dřevin obohacená o aroma chilli a kmínu

Charakteristika briket Bradley Smoker Chilli Kmín: brikety na uzení Bradley Smoker Chilli Kmín představují kombinaci dřevin s přídavkem výrazných aromat chilli a kmínu. Tato kombinace nabízí pikantní a kořeněnou chuť, ideální pro ty, kteří hledají intenzivní a výrazné aroma v uzení.

 1. Pikantní a kořeněná vůně: přidání chilli a kmínu produkuje kouř s výrazným kořeněným charakterem, který dodává uzeným pokrmům pikantní a hlubokou chuť.
 2. Všestrannost: díky kombinaci dřeva s chilli a kmínem jsou tyto brikety vhodné pro různé druhy masa, zejména pro hovězí, jehněčí a vepřové.
 3. Unikátní chuť: brikety dodávají uzeným pokrmům kombinaci dřevité chuti s výraznými tóny chilli a kmínu, což vytváří intenzivní a kořeněný zážitek z uzení.

Vůně a chuť výsledného produktu: uzené produkty s briketami Bradley Smoker Chilli Kmín mají hlubokou, kořeněnou a mírně pálivou chuť. Můžete očekávat kombinaci dřevité chuti s výraznými tóny chilli a aromatickým kmínem, což dodává uzeným pokrmům komplexní a výraznou chuť.

test briket na uzení Bradley Smoker

Udící brikety Bradley Smoker Hunters

Dřevo: javor s přídavkem mysliveckých bylin

Charakteristika briket Bradley Smoker Hunters: brikety na uzení Bradley Smoker Hunters kombinují vlastnosti javorového dřeva s aromatickými mysliveckými bylinami. Tato kombinace byla speciálně navržena pro uzení vysoké a černé zvěře, což vytváří jedinečnou a bohatou chuť.

 1. Bohatá a aromatická vůně: javor produkuje středně silný kouř s jemnou a mírně sladkou vůní, zatímco myslivecké byliny přidávají hluboký a aromatický charakter, který je ideální pro zvěřinu.
 2. Speciálně pro zvěřinu: díky kombinaci javoru a mysliveckých bylin jsou tyto brikety ideální pro uzení vysoké a černé zvěře, jako je jelen, srnec, divočák nebo muflon.
 3. Unikátní chuť: brikety dodávají uzeným pokrmům kombinaci dřevité chuti javoru s výraznými tóny mysliveckých bylin, což vytváří bohatý a komplexní zážitek z uzení.

Vůně a chuť výsledného produktu: uzené produkty s briketami Bradley Smoker Hunters mají hlubokou, bohatou a aromatickou chuť. Můžete očekávat kombinaci dřevité chuti javoru s výraznými tóny mysliveckých bylin, což dodává uzeným pokrmům komplexní a vyváženou chuť, ideální pro zvěřinu.

test briket na uzení Bradley Smoker

Udící brikety Bradley Smoker Ginger

Dřevo: směs dřevin obohacená o aroma zázvoru a sezamu

Charakteristika briket Bradley Smoker Ginger: brikety na uzení Bradley Smoker Ginger kombinují vlastnosti vybraných dřevin s výrazným a bohatým aromatem zázvoru a sezamu. Tato kombinace nabízí jedinečnou a exotickou chuť, ideální pro ty, kteří hledají netradiční a výrazné aroma v uzení.

 1. Exotická a výrazná vůně: Přidání zázvoru a sezamu produkuje kouř s výrazným a exotickým charakterem, který dodává uzeným pokrmům pikantní a aromatickou chuť.
 2. Všestrannost: Díky kombinaci dřeva se zázvorem a sezamem jsou tyto brikety vhodné pro různé druhy masa, včetně drůbeže, vepřového a ryb, stejně jako pro vegetariánské pokrmy.
 3. Unikátní chuť: Brikety dodávají uzeným pokrmům kombinaci dřevité chuti s výraznými tóny zázvoru a sezamu, což vytváří jedinečný a exotický zážitek z uzení.

Vůně a chuť výsledného produktu: uzené produkty s briketami Bradley Smoker Ginger mají hlubokou, pikantní a aromatickou chuť. Můžete očekávat kombinaci dřevité chuti s výraznými tóny zázvoru a jemnými nádechy sezamu, což dodává uzeným pokrmům komplexní a vyváženou chuť s exotickým nádechem.

test briket na uzení Bradley Smoker

 Udící brikety Bradley Smoker-Premium Caribbean Blend

Dřevo: směs dřevin obohacená o jahody a karibské aroma

Charakteristika briket Bradley Smoker-Premium Caribbean Blend: brikety na uzení Bradley Smoker-Premium Caribbean Blend kombinují vlastnosti vybraných dřevin s výrazným a bohatým aromatem jahod a karibských koření, jako jsou skořice, muškátový oříšek, hřebíček a pepř. Tato kombinace nabízí jedinečnou a exotickou chuť, ideální pro ty, kteří hledají netradiční a výrazné aroma v uzení.

 1. Exotická a kořeněná vůně: přidání jahod a karibských koření produkuje kouř s výrazným a exotickým charakterem, který dodává uzeným pokrmům pikantní, sladkou a aromatickou chuť.
 2. Všestrannost: díky kombinaci dřeva s jahodami a karibským kořením jsou tyto brikety vhodné pro různé druhy masa, včetně drůbeže, vepřového a ryb, stejně jako pro vegetariánské pokrmy.
 3. Unikátní chuť: brikety dodávají uzeným pokrmům kombinaci dřevité chuti s výraznými tóny jahod a komplexním karibským kořením, což vytváří jedinečný a exotický zážitek z uzení.

Vůně a chuť výsledného produktu: uzené produkty s briketami Bradley Smoker-Premium Caribbean Blend mají hlubokou, pikantní, sladkou a aromatickou chuť. Můžete očekávat kombinaci dřevité chuti s výraznými tóny jahod a bohatým karibským kořením, což dodává uzeným pokrmům komplexní a vyváženou chuť s exotickým nádechem.

test briket na uzení Bradley Smoker

Závěr našeho testu briket na uzení Bradley Smoker:

Po důkladném prozkoumání různých příchutí udících briket Bradley Smoker jsme dospěli k závěru, že každá příchuť nabízí něco jedinečného a výjimečného. Ačkoli bychom rádi vyhlásili jednoznačného vítěze, realita je taková, že každá příchuť má své výhody i nevýhody.

Některé brikety nabízejí hluboké a bohaté aroma, ideální pro červená masa, zatímco jiné přinášejí svěží a exotické tóny, které oživí drůbež nebo ryby. Výběr nejlepší příchutě tedy závisí na konkrétních preferencích a očekáváních každého jednotlivce.

Doporučujeme vyzkoušet různé příchutě a experimentovat s kombinacemi, abyste našli tu pravou pro vaše kulinářské dobrodružství. Ať už se rozhodnete pro jakoukoli příchuť, s briketami Bradley Smoker jste vždy v dobrých rukou a můžete očekávat vynikající výsledky uzení.

počet hlasů: 11
Ohodnoťte článek.
Děkueme za hodnocení.