Recenze grilů Big Green Egg - pečící kámen vs. convEGGtor II.

V poslední recenzi grilů Big Green Egg jsme psali o pečení v grilu na grilovacím kameni a zároveň jsme mluvili o různých velikostech těchto kamenů v závislosti na velikosti grilu. Každému je jasné, že v menším grilu kámen z většího grilu nepoužijeme, naopak to jde ale úplně hladce.

V minulém článku jsme použili pečící kámen z menšího grilu, který nám pro naše potřeby naprosto postačoval. Dnes se podíváme na to, jak v grilu Big Green Egg vypadá kámen na pizzu patřící přímo k tomuto grilu - v našem případě v keramickém grilu Big Green Egg Large.

big green egg

Keramické grily Big Green Egg by většina lidí použila právě a jen pro grilování masa, uzenin či zeleniny. Ale fanoušci zelených vajíček už dávno vědí, že během okamžiku můžeme toto zelené vajíčko změnit na dokonalou venkovní pec. K tomuto kroku budeme potřebovat jedinou věc a tou je keramický convEGGtor Big Green Egg, který vytvoří tepelný štít mezi připravovanými potravinami a otevřeným ohněm. Speciální konstrukce convEGGtoru navíc zajistí správné proudění vzduchu a vedení tepla. Vhodný je pro použití při přípravě jídel, které se vaří po delší dobu při nižších teplotách. Chceme-li se pustit do pečení v zeleném vajíčku, budeme ještě potřebovat již zmiňovaný grilovací kámen Big Green Egg.

big green egg

K čemu je to dobré?

ConvEGGtor Big Green Egg i pečící kámen Big Green Egg jsou vyrobené z bílé keramiky. Pečící kámen je vhodný na pečení pizzy, chleba, různých druhů pečiva i sladkých koláčů. Pečení v grilu Big Green Egg většinou probíhá za pomoci convEGGtoru, který odcloní žár z rozpáleného uhlí a vytvoří tím z grilu dokonalou pec.

Pečící kámen se pak do grilu Big Green Egg vložíme na standardní nerezový rošt, který je součástí každého zeleného vajíčka. Výsledkem Vaší práce pak bude pečivo s křupavou kůrkou nebo pizza s křehkým těstem.

ConvEGGtor je výrobcem dodáván do všech velikostí zeleného vajíčka. Je možné ho umístit do grilu Big Green Egg na horní prstenec grilu nebo za použití nerezového koše pro convEGGtor. Nerezový koš pro convEGGtor je výrobcem dodáván pouze ke grilům Big Green Egg Large a Big Green Egg XLarge. U menších typů grilů Big Green Egg si musíte vystačit bez něho.

keramický gril big green egg

Jednou z výhod použití convEGGtoru v nerezovém koši je možnost vyjmutí celého obsahu grilu ven v jeden okamžik. Výborně se to bude hodit např. když po dopečení koláče či pizzy budete chtít ještě grilovat na otevřeném ohni. Díky uším na nerezovém koši nebudete mít sebemenší problém convEGGtor z grilu vyjmout a místo tohoto použít buď nerezové nebo litinové rošty. Při vyndavání nerezového koše z rozpáleného grilu samozřejmě nezapomeneme použít vhodné silikonové rukavice.

  • pečení pizzy, koláčů, různých druhů pečiva
  • použití keramického grilovacího kamene na nerezovém roštu
  • umístění convEGGtoru ve spodní části nerezového koše pro convEGGtor
  • možnost vyjmutí celého obsahu grilu v jeden okamžik

Co potřebujeme?

  • 1x gril big Green Egg Large
  • 1x nerezový koš pro convEGGtor
  • 1x convEGGtor
  • 1x nerezový rošt
  • 1x pečící kámen

nerezový koš pro conveggtor big green egg

Čím ještě doplnit?

I tentokrát budeme pro práci s grilem Big Green Egg potřebovat vhodné grilovací nářadí a pomůcky. Stejně jako u ostatních kombinací budeme jistě potřebovat

počet hlasů: 1
Ohodnoťte článek.
Děkueme za hodnocení.