Recenze termosondy Weber IGrill 3

Kdy by čekal, že na grilování není moc co vymyslet se šeredně plete. Nové digitální technologie už dorazily i pod víka grilů. Prvními vlaštovkami tohoto trendu byly digitální termosondy – česky řečeno jednoduché teploměry, které se zapíchly do masa a displej ukázal, na jakou teplotu jste uvnitř steaku vlastně dosáhnul. Takže i méně zdatní kuchaři dokázali spáchat steak na medium rare docela bez nervů a jednoduše. No, a nová digitální sonda I gril 3 to povyšuje všechno ještě mnohem výš. Ke grilování už odteď budete potřebovat i chytrý telefon …

Nenápadná krabička za hodně peněz

Weber I Grill 3 - krabice

Na fotce vidíte jak je vlastně celé balení termosondy Weber I grill velké. Krabice jak nic. My jsme dnes sáhli po modelu I gril 3, na fotce vidíte i krabici od modelu I gril 2 a chytrý mobil. Samozřejmě Iphone – k americkému grilu americký telefon. Ale funguje i na Androidu

Co obsahuje balení

Weber I Grill 3 - obsah balení

Termosonda Weber I Grill 3 je z celé téhle řady nejvybavenější a nejvymazlenější. V balení máte dvě teplotní sondy – česky řečeno jehly, které zapíchnete uvnitř grilu do masa. Každá má jinou barvu, a další jdou dokoupit. My jsme zkoušeli standart se dvěma. V balení dál najdete samotný IGrill, jeho napájení – baterie máte přiložené a manuál.

Připojení termosondy

Weber I Grill 3 - připojení termosondy

Do samotné patice Igrilu se zapichují konektory termosond. Ačkoli máte samotné termosondy barevně odlišené, my měli červenou a žlutou barvu, na patici to nějak označené není. Což je myslím trochu škoda, protože nevíte, do jaké pozice patice sondu vlastně dáváte a to počáteční nastavení může být trochu zmatečné

Žádný bordel kolem grilu

Weber I Grill 3 - pro Genesis

Tenhle model je nejvyšší z celé řady a je navržený speciálně pro novou řadu grilů Weber Genesis. Takhle na stole to vypadá jako klubko drátů, když ho ale připojíte na gril (a na nových modelech Genesis II je pro něj přímo připravená taková patice, do které zapadne a nikde se neválí a nepřekáží) Co že je super. Pokud máte nějaký jiný gril, nebo třeba i starší typ, sáhněte po jiném typu. Tenhle by byl v tu chvíli trošičku nepraktický.

Manuál? Anglicky

Weber I Grill 3 - návod není v češtině

S češtinou se tady Weber moc neobtěžuje a češtinu v manuálu nenajdete. Na druhou stranu je ten návod hodně přehledný a nechá se podle schémat docela dobře samotné rozběhnutí I Grilu zvládnout, a to včetně montáže na samotný gril Genesis. U České obchodní inspekce to ale myslím trošičku narazí …

Ke grilování si připravte mobil

Největší vychytávka I Grilu je připojení na chytrý mobil – přes Bluetooth. Je potřeba si stáhnout aplikaci IGrill , která je dostupná jak pro Apple tak pro Android. My měli telefon s jablíčkem, a samotná instalace aplikace je v pohodě a bez potíží. Nečekejte tady ale češtinu – aplikace bude mluvit jen anglicky, německy, francouzsky a dánsky. Proč zrovna dánsky opravdu nevím, ale je to tak.

Slaďte si mobil s grilem

Weber I Grill 3 - sestavený

Na patici Igrilu je docela dobře vidět, jestli se telefon a Igrill spolu domluvily. Poznáte to podle světle modré diody, která na patici I grilu bliká. Jakmile se zařízení spojí, objeví se hned informace na displeji telefonu. Nepropadejte panice pokud se to nepovedlo hned napoprvé. Z nějaké neznámého důvodu si začal Igril 3 rozumět s Iphonem až na třetí pokus. Obě zařízení byla kousek od sebe, na stole, těžko říct čím to bylo. Jakmile si ale Iphone poprvé na Igrill sáhl, bylo už další navazování komunikace i povypnutí nebo odpojení úplně v pohodě.

Mobilní grilování od Weberu

Weber I Grill 3 - aplikace

Doporučuju si nejdřív nanečisto vyzkoušet, co tahle aplikace všechno vlastně umí. Protože toho není úplně málo. Když jsem vůbec přemýšlel nad smyslem toho proč do grilování tahat mobilní telefon, nic mi nenapadalo. Tady ale najdete docela šikovné informace o tom, jakou teplotu pro jaké maso použít, jak dlouho dělat steak tak, aby byl propečený jak chcete , a asi milion dalších věcí. Takže než hodíte maso na gril, zkuste si to nejdřív nanečisto. Ovládání je docela intuitivní, ale zabloudit se v něm trochu nechá …

Tenhle mobil pohlídá na grilu všechno

Aplice Weber I Grill 3

Možných funkcí máte v téhle aplikaci docela dost. Je otázka, jestli vlastně všechny vůbec využijete, já bych tipoval že ne.  V klidu si to projděte. Svoje grilování tady jde dokonce sdílte přes sociální sítě. Mladší generace asi využije. Prostě pochlubit se co zrovna dělám třeba na FB nebo Twitteru je asi dneska in.  I když se jedná vlastně o úplně normální věci ...

Údaje které dostanete z grilu na mobil jsou opravdu hodně, hodně podrobné. Můžete si třeba na grafu prohlédnout, jak se měnila teplota během grilování na kon krétní sondě v čase. Nebo zjistit přes senzor jakou teplotu vlastně v grilu máte a uložt si jí na telefon. A asi další milion věcí ....

Shrnutí recenzetermosondy Weber I Grill 3

Výhody:

  • Úžasný přehled o tom co se děje pod víkem grilu
  • Návody a postupy jak a co správně grilovat
  • Teplotu vidíte v reálném čase aniž byste museli otevírat gril
  • Sdílení grilování na sociálních sítích - super a cool

Nevýhody:

  • Chybí čeština.  Když neumíte anglicky, trochu tápete
  • Cena. Chytrá sonda to je, ale za tři tisíce ? Sorry jako :)
  • Na patici chybí displej - telefon také v ruce stále nedržíte
  • Sdílení grilování na sociálních sítích - proč by měl někdo hergot vědět co griluju ?

 

 

 

počet hlasů: 4
Ohodnoťte článek.
Děkueme za hodnocení.