Recenze grilů Weber Genesis - 4. díl (možnosti rozšíření roštů u modelu E-410 2018)

Recenze grilu Weber Genesis E-410 (2018) - použití litinové planchy se nám u tohoto modelu trochu komplikuje, tento model grilu, se dělá ve dvou variantách, protože krátce po svém uvedení dostal drobnou úpravu litinového roštu. Začneme starším modelem z roku 2018.

Rošt je stejně jako další modely grilu Weber Genesis vybaven litinovým roštem. Rošt, jak už bývá běžné obsahuje kulatou středovou část, která se dá zaměnit s příslušenstvím GBS.

Gril Weber Genesis

Vzhledem k tomu že grilovací rošt se skládá z více části, je potřeba jej celý vyjmout. Na obrázku níže vidíte klasickou vanu plynových grilů. Hořáky jsou kryté flavorizéry.

Gril Weber Genesis

Použít litinovou planchu Weber není žádný problém. Plancha pohodlně pasuje do vany grilu. Problém ovšem nastává se zbylou částí grilovací plochy. Rozměrové se nejedná o přesnou polovinu. Proto pokud gril chcete používat s plancou je potřeba dokoupit litinový rošt Weber. Rošt je oproti klasickému o pár centimetrů kratší. Součástí tohoto roštu je i vyměnitelný střed GBS, který vám umožní další kombinaci příslušenství a s ním spjatých množství jedinečných receptů

Gril Weber Genesis

Na závěr jsme si nechali třešničku na dortu. Planchu je možné použít i s litinovým roštem Sear Grate, nicméně na konci grilovací plochy vám kousek zůstane nevyužit. Do tohoto místa přesně zapadá nejužší část roštu z modelu Genesis E-310 GBS.

Gril Weber Genesis

počet hlasů: 0
Ohodnoťte článek.
Děkueme za hodnocení.