Recenze plynového grilu Weber Summit S-670

Jsem živnostník a už hezkých pár let provozuji malé bistro v areálu největšího koupaliště v okolí. Po jedné sezóně, kdy jsem totálně odvařil svůj letitý spolehlivý gril a navíc vyrostla na druhém břehu nepříjemná konkurence, jsem došel k závěru, že musím pustit trochu chlup a podnik jaksepatří renovovat. Koupit nové plastové židle a stolky, aktualizovat reklamní poutač u vstupu na koupaliště a hlavně koupit nový gril!

Nový gril, nové příležitosti

S novým grilem se mi rázem otevřelo mnohem víc možností, jak své zákazníky z koupaliště nakrmit. Doposud jsem si vystačil s malým grilem na klobásy a velkým friťákem na hranolky. No a najednou jsem měl pod rukama gril, na kterém jsem mohl připravit dlabanec klidně pro 15-20 lidí najednou. A to nemluvím o dalších možnostech, které mi nový gril nabízel. Tak třeba v ceně grilu byl i otáčecí rožeň na elektřinu. Na ten se klidně vejdou dvě pořádná kuřata nebo menší selátko. Nad hlavním roštem byl ještě jeden malý, který jsem zpravidla využíval k rozpékání pečiva, ale časem jsem se naučil nechávat na něm dojít steaky nebo ohřívat vystydlý jídlo. A to jsem se ještě nezmínil o tom, že v prostředku grilovacího roštu je kruhová část, kterou jde vyndat a nahradit různým nádobím. Já si pořídil speciální kámen na pizzu, a to byste nevěřili, jak vám na koupališti za kus slaného koláče lidi utrhají ruce, časem jsem ještě přikoupil litinový vaflovač, protože nenabízet na koupališti plném dětí něco sladkého je v podstatě sebevražda.

Co to má za vychytávky?

Po několikadenním zkušebním provozu nového Summitu S-670 jsem kápnul na další vychytávku. Normálně má Summit S-670 šest nerezových hořáků pěkně rozmístěných pod celou plochou grilovacího roštu. V prostředku je ale mezi třetí a čtvrtý hořák vtěsnán ještě jeden zvaný Sear Station. S ním člověk rychleji dosáhne opravdu hodně vysoké teploty, a to se pak panečku grilují steaky. Neznám na steaky nic lepšího než pekelně rozpálený rošt. A toho právě člověk dosáhne se zapnutým přídavným hořákem Sear Station. Naopak další vychytávka, kterou se může plynový Summit S-670 pochlubit, mi moc k užitku nebyla. Po obou stranách grilu jsou boční pultíky. V tom levém je zabudovaný motůrek pro otáčecí špíz, v pravém je plynový hořák na omáčky a přílohy. Jako nápad to asi není špatný, ale omáčky na koupališti moc nepotřebuju a na přílohy stačí friťák. Výčet vychytávek, kterými mě Summit S-670 překvapil tím ale nekončí. Ještě musím zmínit teploměr navrtaný do poklopu, který ukazuje, jak moc velké peklo je zrovna pod víkem a malou krabičku s dírami, která je na pravém kraji grilovacího roštu a používá se na uzení. Při grilování stačilo nasypat do futrálu pár odštěpků z višně nebo jabloně, zapálit je a maso hned dostalo jinačí chuť.

Drahá sranda, ale stojí za to

Přes všechnu chválu a nadšení z nových možností mě pořád hryzalo svědomí, protože jsem za jeden gril utratil zhruba tolik, co za svoje dvě poslední auta. Naštěstí přišla koupací sezóna a s ní hromada hladových zákazníků, takže se velká investice do grilu nakonec vyplatila. Nicméně nedovedu si moc představit, že by si tenhle gril koupil někdo jen tak sám pro sebe na zahradu. Když pominu vysokou pořizovací cenu, je Summit S-670 pro potřeby běžného grilování zbytečně velký a toho plynu taky nesežere zrovna málo. Takže pokud nevlastníte hospodu, neplánujete si otevřít stánek s občerstvením nebo se vám nevdává dcera, pravděpodobně si vystačíte s menším a levnějším grilem než je nadupaný obr Summit S-670.

Výhody

  • velký grilovací rošt pro hromady steaků, burgerů, klobás apod.
  • silný výkon a rovnoměrná teplota po celé grilovací ploše
  • otáčecí špíz je skvělý na grilovaná kuřata, pečeně apod.
  • úložný prostor pod grilem (dvoukřídlá skříňka)
  • rošt s vyměnitelným středem rozšiřuje možnosti využití grilu

Nevýhody

  • vysoká pořizovací cena
  • spotřeba plynu
  • nenašel jsem mnoho využití pro boční plynový hořák
počet hlasů: 7
Ohodnoťte článek.
Děkueme za hodnocení.